שדרות יצחק רבין 18, עפולה

בדיקת OCT

OCT הינה טכניקת צילום לא פולשני בעזרתה ניתן ליצור תמונות חתך רוחביות לאבחון של בעיות שונות בעין.

מהי בדיקת OCT?

Optical Coherence Tomography (בקיצור OCT) זהו צילום לא פולשני של העין באמצעות קרני אור היוצר תמונות חתך רוחביות של חלקי העין השונים כמו הרשתית ועצב הראייה.
מדובר בטכניקת צילום חדשנית, מתוחכמת ולא פולשנית באמצעות קרני לייזר אשר אינה פולטת קרינה מייננת כמו מכשירי רנטגן וCT ומדגימה את שכבות הרשתית השונות בצורה מדויקת ואמינה ביותר.

באילו מקרים נהוג לבצע בדיקת OCT?

המדידות המתאפשרות בבדיקת OCT מסייעות לאבחון ומעקב של תופעות כמו ניוון מרכז הראייה ברשתית, קרע מקולרי ברשתית, ממברנה אפירטינלית, נזק לרשתית בעקבות סוכרת, נזק לעצב הראיה ועוד.
באמצעות צילום OCT ניתן לצפות בכל שכבה בתוך רקמת הרשתית או עצב הראייה. הבדיקה מאפשרת לרופא העיניים לעקוב אחר הרקמות האלה באופן שאינו אפשרי בבדיקה קלינית רגילה והיא מתבצעת במקרים רבים בהכנה לניתוחי רשתית שונים.

מהו תהליך ביצוע הבדיקה?

לפני הבדיקה מקבל הנבדק טיפות עיניים להרחבת האישונים וכחצי שעה אחר כך מתבצע הצילום. הצילום לא כרוך בפעולה פולשנית כלשהי ואורך כ-10 דקות. הוא נעשה על ידי טכנאי ואינו דורש השגחה של רופא. התוצאות מתקבלות באופן מיידי ומועברות לרופא לפענוח.

הבדיקה בטוחה ואינה מסוכנת אולם יש להגיע עם מלווה שכן הטיפות להרחבת האישונים גורמות לטשטוש ראיה זמני החולף לאחר מספר שעות.

נבחרת הרופאים של מדיקה RMC

זימון תור

הזינו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם

ברוכים הבאים לרשת medica מרכזים רפואיים

medica רפואה ברמה של 5 כוכבים הינה רשת מרכזים רפואיים מתקדמת בפריסה ארצית:

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​